Haris Travel Utazási Iroda - Körutazások a világ minden táján

NÓGRÁDI BARANGOLÓ

Időpontok / árak

Időpont Nap/éj Utazás Szobatípus Alapár Foglalás
2024.07.27. 1/0 17 900 Ft/fő foglalás

A részvételi díj a belépőjegyek árát (felnőtteknek kb. 6.800 Ft, nyugdíjasoknak kb. 3.500 Ft) nem foglalja magában.

Többnapos programjainknál a feltüntetett díj 1 fő részére, a megjelölt szobatípusban való elhelyezésre és a programban szereplő alap ellátásra vonatkozik, és az utazás meghirdetett programjában szereplő minden kötelezően fizetendő díjat tartalmaz. A díjon felül – igény szerint – fizethető: fakultatív programok, belépők, extra étkezések, vízumdíjak, valamint az útlemondási biztosítás díja. További szobatípusok és a létszámnak megfelelő pontos ár meghatározásához használja a „Foglalás” gombot.
Segíthetünk?

Kérdése van?

Kérdezzen szakértő kollégáinktól alábbi elérhetőségeinken


+36 (1) 327 0793

info@haristravel.hu

Adja meg telefonszámát és munkatársunk munkanapokon 24 órán belül visszahívja!

Kijelentem, hogy a személyes adataimat utazási információ-szolgáltatás, telefonon történő nyújtása céljából az Adatkezelési Tájékoztatót meghatározott módon, időtartamban és mértékben kezelje és hozzájárulok ahhoz, hogy az általam megadott telefonszámon a felhívjon és utazás témakörben tematikus szolgáltatást nyújtson és kijelentem, hogy 16. életévét betöltött személy vagyok.
Visszahívást kérek!

Utazás: autóbusszal
Indulás: 08.00 órakor Bp. XIV. ker. Ifjúság útja, Danubius Hotel Aréna előtti útról.
Találkozó: 10 perccel az indulási időpont előtt
Ellátás: ebéd

A Balassagyarmattól alig pár kilométerre délre fekvő CSESZTVE községben találjuk Magyarország egyetlen Madách-emlékhelyét. Az itteni egyszintes kúriában élt 1844 és 1853 között Az ember tragédiája szerzője. Madách Imre 1844 decemberétől 1853 szeptemberéig élt Csesztvén. Itt születtek meg a gyermekei. Madách ebben az időszakban tevékeny részese volt Nógrád politikai életének, beleértve az 1848-as szabadságharcot is. Itt élte házassága első, boldog esztendeit 1845 után feleségével, Fráter Erzsébettel. Irodalomtörténeti jelentősége is van a helynek, mivel 1862 augusztusában Madách itt fogadta Az ember tragédiája című műve felfedezőjét, Arany Jánost.

Következő megállónk SZÉCSÉNY, ahol elsőként a Ferences templomban és kolostorban teszünk látogatást. A kolostor Magyarország egy igazi kuriózuma, hiszen ennyire „élő”, kiterjedt hitélet és felekezeti munka a világon is kevés helyen valósul meg. Jelenleg noviciátus és plébánia működik itt, valamint az Assisi Szent Ferenctől és kortársától, Assisi Szent Klárától kapott, több mint nyolcszáz éves örökségként a ferences testvérek mellett, szegénygondozó nővérek, és klarissza nővérek is munkálkodnak az ódon falak között.

Ebéd egy helyi étteremben, majd folytatjuk a környék felfedezését.

A város központjában áll az impozáns, jelenleg múzeumként működő Forgách-kastély, A magyar vidéki barokk építészet értékes emléke. A kastély főépületének renoválása után 1975 tavaszán az épületegyüttest Helytörténeti Múzeumként nyitották meg a nagyközönség előtt.

Utunk utolsó állomása 2023-ban teljes felújításon átesett és újonnan megnyitott Benczúr-kúria. A nógrádi dombok között, a Megyer-patak mellett fekszik SZÉCSÉNY-BENCZÚRFALVA, ahol Benczúr Gyula élete utolsó éveiben élt és alkotott. A régi kastély egy dombtetőn állt, sűrű erdővel körülvéve, az alig százötven házból álló falu felett. Benczúr beleszeretett a fehérre meszelt kúriába, melyt Mikszáth tanácsára vett meg.Felújította az elhanyagolt épületet, és a csendes kúriából családjával ritka szép otthont varázsoltak. Reneszánsz és rokokó bútorokkal, valamint értékes műkincsekkel, keleti szőnyegekkel. A kastélytól alig néhány lépésre Benczúr önálló műtermet alakított ki egy eredetileg magtárként funkcionáló épületből. Olyan művek születtek itt mint az Európa elrablása vagy Krisztus az Olajfák hegyén. A programok után hazautazás, érkezés Budapestre az esti órákban.


Utazás: autóbusszal
Indulás: 08.00 órakor Bp. XIV. ker. Ifjúság útja, Danubius Hotel Aréna előtti útról.
Találkozó: 10 perccel az indulási időpont előtt
Ellátás: ebéd

A Balassagyarmattól alig pár kilométerre délre fekvő CSESZTVE községben találjuk Magyarország egyetlen Madách-emlékhelyét. Az itteni egyszintes kúriában élt 1844 és 1853 között Az ember tragédiája szerzője. Madách Imre 1844 decemberétől 1853 szeptemberéig élt Csesztvén. Itt születtek meg a gyermekei. Madách ebben az időszakban tevékeny részese volt Nógrád politikai életének, beleértve az 1848-as szabadságharcot is. Itt élte házassága első, boldog esztendeit 1845 után feleségével, Fráter Erzsébettel. Irodalomtörténeti jelentősége is van a helynek, mivel 1862 augusztusában Madách itt fogadta Az ember tragédiája című műve felfedezőjét, Arany Jánost.

Következő megállónk SZÉCSÉNY, ahol elsőként a Ferences templomban és kolostorban teszünk látogatást. A kolostor Magyarország egy igazi kuriózuma, hiszen ennyire „élő”, kiterjedt hitélet és felekezeti munka a világon is kevés helyen valósul meg. Jelenleg noviciátus és plébánia működik itt, valamint az Assisi Szent Ferenctől és kortársától, Assisi Szent Klárától kapott, több mint nyolcszáz éves örökségként a ferences testvérek mellett, szegénygondozó nővérek, és klarissza nővérek is munkálkodnak az ódon falak között.

Ebéd egy helyi étteremben, majd folytatjuk a környék felfedezését.

A város központjában áll az impozáns, jelenleg múzeumként működő Forgách-kastély, A magyar vidéki barokk építészet értékes emléke. A kastély főépületének renoválása után 1975 tavaszán az épületegyüttest Helytörténeti Múzeumként nyitották meg a nagyközönség előtt.

Utunk utolsó állomása 2023-ban teljes felújításon átesett és újonnan megnyitott Benczúr-kúria. A nógrádi dombok között, a Megyer-patak mellett fekszik SZÉCSÉNY-BENCZÚRFALVA, ahol Benczúr Gyula élete utolsó éveiben élt és alkotott. A régi kastély egy dombtetőn állt, sűrű erdővel körülvéve, az alig százötven házból álló falu felett. Benczúr beleszeretett a fehérre meszelt kúriába, melyt Mikszáth tanácsára vett meg.Felújította az elhanyagolt épületet, és a csendes kúriából családjával ritka szép otthont varázsoltak. Reneszánsz és rokokó bútorokkal, valamint értékes műkincsekkel, keleti szőnyegekkel. A kastélytól alig néhány lépésre Benczúr önálló műtermet alakított ki egy eredetileg magtárként funkcionáló épületből. Olyan művek születtek itt mint az Európa elrablása vagy Krisztus az Olajfák hegyén. A programok után hazautazás, érkezés Budapestre az esti órákban.


A részvételi díj a belépőjegyek árát (felnőtteknek kb. 6.800 Ft, nyugdíjasoknak kb. 3.500 Ft) nem foglalja magában.

Fontos: A belépők vásárlása miatt ne hagyják otthon a diák- vagy nyugdíjas igazolványt, mert egyes helyeken kedvezményeket vehetnek igénybe. A mobil telefonját, amelynek számát irodánknak megadta, okvetlenül hozza magával az utazásra a személyazonosító igazolvánnyal vagy útlevéllel együtt!

Hasonló utazások